Tvůrčí filmové dílny Panasonic

Description

Návštěvníci 21. MFDF ji.hlava se budou moci zapojit také do filmových dílen - naučte se základy natáčení s některým z předních českých dokumentaristů. Jednotlivé dilny povedou Jaroslav Kratochvíl, Vít Klusák a Ivo Bystřičan, kteří se ve 2-3 hodinových workshopech zaměří na žánr ankety, reportáže a miniportrétu teoreticky i prakticky v terénu.

V rámci každé dílny vás čeká přibližně třicet minut teorie na téma vámi zvoleného žánru + hodina natáčení s technikou Panasonic v terénu + hodina následného rozboru natočeného materiálu se zpětnou vazbou od vedoucího režiséra a s přiblížením postupů, jak natočený materiál následně zpracovat.

Při natáčení si účastníci vyzkouší modely nového fotoaparátu Panasonic Lumix GH5, který je určen speciálně na tvorbu videí.

„Společnost Panasonic byla vždy nedílnou součástí světa obrazových sdělení. Skrze své televizory, videokamery a fotoaparáty Panasonic svým zákazníkům zprostředkovává prvotřídní zážitek a na letošním Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava tak s hrdostí zastane roli technologického partnera,“ říká Jakub Pešl, marketingový manažer společnosti Panasonic.

Kapacita jedné dílny je 8 účastníků, zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím formuláře. Workshop je zdarma. Předchozí zkušenosti s natáčením nejsou podmínkou.

  • čtvrtek 26. 10. / 10.30 - 13.00 / Jaroslav Kratochvíl / Jak na anketu 
  • pátek 27. 10.  / 10.30 - 13.30 / Vít Klusák / Reportáž aneb jak zachytit živou situaci tak, aby byla srozumitelná skrz zachycený obraz
  • sobota 28. 10. / 10.00 - 12.00 / Ivo Bystřičan / Miniportrét

Místo konání: kino DKO, mezipatro

Dílny proběhnou pod záštitou technologického partnera festivalu

Photo Gallery

 
Festival edition: 2017
Event type: Workshop

YOUR PRESENTATION

Possibilities for your presentation at the 22nd Ji.hlava IDFF

More